Polní kuchyně

Vítáme Vás na stránkách REEN Polní kuchyně Kvh – Dukla z.s. Náš klub má s vařením v polní kuchyni bohaté zkušenosti.

Důkazem je vítězství v souboji polních kuchyní na Dnech vojenských tradic ve Vlkoši. Pravidelně se účastníme gulášfestu ve Vitějevsi, kde v obrovské konkurenci jsme dosáhli skvělých výsledků. Odborná porota je vždy velice přísná a její složení je velice zvučné. Předsedou poroty je například pan Václav Šmerda, pan kuchař mezinárodního formátu.

 

Naše činnost je různorodá. Naše polní kuchyně vařila v loňském roce na významných REEN akcí v ČR. například Veveří, Military Fest Olomouc, Dobývání Plumlova, Den veteránů na střelnici CS Solution v Prostějově.

Náš tým je schopen zajistit stravu pro více jak 150 vojáků.(strávniků) Kvalitu a chuť stravy nám vždy ohodnotí odběratelé našich pochutin. Jejich spokojenost a prázdný kotel je důkazem naší dobré práce.

 

 

Náš klub získal polní kuchyni vz 26. kterou jsme renovovali a uvedli do provozu před 4 lety jako vz.24. Rozdíly mezi 24 a 26 nejsou moc velké, ale přitom zásadní. Podařilo se nám sehnat dobovou foto z roku 1937. Tato foto se stala předlohou pro renovaci naší PK. Polní kuchyně převozná   vz 24. se liší od 26 tím že chybí naftové topeniště.

Veškerý materiál je umístěný v kolesně, která nám doposud chybí, ale plánujeme výrobu repliky. Doufáme se nám podaří sehnat výkresová dokumentace tak i finanční prostředky. V našem klubu máme zastoupeny tři armády, RKKA, WH, a Rumunskou královskou armádu. Z toho důvodu jsme zvolili právě PK 24.

 

Tato kuchyně byla dodávána do Rumunka, německá branná moc jich u nás po roce 1939 získala také velké množství. Tím pádem se dostala i na východní frontu, kde byla údajně oblíbenou kořistí. Najdou se lidé co budou tvrdit že kořistní materiál se nesměl používat. Proto zde zveřejňujeme i rozkaz, který stanovil jak s materiálem naložit.

 

 

 

 

 

 

Překlad berte s rezervou, moje ruština není ještě na takové úrovni, aby překlad byl 100% správný.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Lorem ipsum dolor sit amet, id novum movet eos, cum et putent nominavi. At mel errem homero corpora. Tacimates sententiae
Morgan King