Navigace
Naši partneři
strom


strom
Letiště PV

25.srpen 1944 nad Prostějovem

V roce 1994 jsem měl 13 let a začal jsem zajímat o to, co se dělo u nás za války. Televize, noviny i knihkupectví si nenechávaly ujít 50.výročí událostí z 2.světové války a to mne zaujalo tak, že jsem začal číst o válce všechno možné. Nejvíce mne nadchla kniha Jak voní jen letadla, která byla o klucích, co měli zrovna tolik let co já, jež zažívali neuvěřitelná dobrodružství  během války. Když jsem si zrovna nečetl, tak jsme jako malí kluci lítali po ulici, nebo jsem sám jezdil na kole. Jednoho dne jsem se vydal směrem k Němčicím, kde stál u mostu přes trať opuštěný strážní domek a na jedné z cihel na něm jsem uviděl vyryto „25.8.1944 – nálet na Prostějov“.  Dnes už ten domek nestojí, ale 2 novinové články z místních novin ze srpna 1994 a září 2003, které se zmiňují o náletu, mi zůstaly, a právě o ty se chci podělit.

K nim jsem ještě přidal 4 fotky z prostějovského letiště za války. Na jedné z nich je datum 4/41. Jsou na nich patrné terénní úpravy povrchu letiště v Prostějově.

O historii letecké bitvy nad Prostějovem se zmiňovat nebudu, to přísluší odborníkům. Jen zmíním odkazy na tyto články a na knihu RAJLICH J.: Mustangy nad Protektorátem, nakladatelství Publishing House, 1997 a  http://hanackaperot.wz.cz/ .

ZB

 

Pro zvětšení klikni na obrázek

 

 

 

Pro zvětšení klikni na obrázek

 

 

 

 

 


 

 

 


 


 

 Výměna odkazů
Hit Agency
Dekorbos
Hodiny
Reklama
Toplist